Otok Čiovo je smješten tik uz povijesnu jezgru Trogira, grada pod zaštitom UNESCO-a, preko čijih se mostova drži za kopno.
Administrativno podijeljen između Splita, Trogira i Okruga obuhvaća mjesta: Okrug Gornji, Okrug Donji, Arbanija, Žedno i Slatine.
Na jugozapadnoj strani otoka nalazi se Okrug, točnije dva Okruga: Gornji i Donji. Naziv ovog tipičnog dalmatinskog mjesta dolazi od riječi ‘’krug’’ obzirom da su oba mjesta raspoređena uzduž kružne uvale kojom se protežu šljunčane plaže. Najpopularnija na otoku, ali i čitavoj trogirskoj rivijeri je, dva kilometara duga plaža u Okrugu Gornjem koju mještani zovu ‘’Trogirska Copacabana’’.
Brojne plaže na Čiovu mamac su za obitelji s djecom, ali otok je idealno mjesto za odmor svima koji su u potrazi za mirom i tišinom. To su znali i svećenici-pustinjaci koji su još u srednjem vijeku, na području naselja Slatine, utočište pronašli u Crkvi Gospe od Prizidnice, poznatom svetištu Majke Božje.
Ljubitelji kulturno-povijesnih znamenitosti zasigurno će se oduševiti i dominikanskim samostanom Svetog Križa iz 15. stoljeća čijom je izgradnjom nastalo naselje Arbanija.
Brdoviti otok Čiovo s najvišim vrhom Rudine (209 m) obiluje borovim šumama koje skrivaju slikovite uvale i plaže s pogledom na prekrasne otoke srednjodalmatinskog arhipelaga. Na jednom od njih, otočiću Kraljevac, u bijegu pred Mongolima svojevremeno se skrivao i mađarski kralj Bela IV.
Odličan geografski položaj čini Čiovo izvrsnom polaznom točkom za posjet gradovima Trogiru i Splitu ili ostacima Salone, najvećeg rimskog grada na tlu Hrvatske. Zaljubljenici u prirodu svakako trebaju poći do Nacionalnog parka Krka.
Čiovo je danas jedan od popularnijih otoka u Dalmaciji te se i profilirao kao otok turizma. Smještaj na Čiovu je raznovrstan, a najtraženiji su apartmani i kuće za odmor.